Türk Telekom, Ericsson ile 6G projeleri için İyi Niyet Sözleşmesi imzaladı. İmza töreni, İspanya’nın Barselona kentinde yapılan Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirildi. Türk Telekom ve Ericsson, 6G konusunda işbirliği yaparak geleceğin kablosuz iletişim teknolojisinin gelişiminde öncü rol üstlenmeyi hedefliyor. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, bu işbirliğiyle ülkemizin dijital dönüşümüne ivme kazandırmayı ve küresel alanda 6G’nin geliştirilmesi ve uygulanmasına liderlik etmeyi hedeflediklerini belirtti.

İstanbulkart bakiye yükleme işlem ücretlerinde değişikliğe gidildi. Yapılan açıklamada, “Değişiklikleri kabul etmemeniz halinde, İstanbulkart Çerçeve Sözleşme’nizi bu tarihe kadar ücretsiz feshedebilirsiniz. Bu süre içinde fesih talebinizi iletmediğiniz takdirde, değişiklik geçerli olacaktır” ifadeleri kullandı.

KOSGEB destek programları, kalkınma planları, orta vadeli programlar, Cumhurbaşkanlığı yıllık programları, diğer üst politika belgeleri ve KOSGEB Genel Kurulunun belirlediği politika, amaç ve hedefler dikkate alınarak hazırlanacak.

İzmir’in Bergama ilçesinde düzenlenen törenle zeytin ve zeytinyağı sezonu açıldı. TARİŞ Zeytinyağı Birliği Genel Müdürü Güngör Şarman, zeytinyağı stoklarının iç tüketimi ve ihracatı karşılayacak kadar olduğunu belirtirken, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ise küresel iklim krizine rağmen pazarda söz sahibi olmaya başladıklarını ifade etti.