Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Bankası desteğiyle İzmir Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılında Toprak ve Çocuk Resim Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. İZTB Başkanı Işınsu Kestelli, çocukların doğayla buluşmasını ve çevre bilinciyle büyümesini istediklerini belirtti. Yarışmada 30 resim sergilenmeye değer bulunduğunu ifade eden Kestelli, Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla daha çok çocuğun toprakla buluşmasını sağlayacaklarını söyledi. Türkiye İş Bankası Tarım Bankacılığı Pazarlama Bölüm Müdürü Kerem Akıner ise tarımın önemine dikkat çekerek, yeni nesillerin tarım alanında eğitim almasını destekleyeceklerini belirtti.

ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder ile bir araya gelerek Türkiye ve Norveç arasındaki ekonomik iş birliği ve ticaret ilişkilerini güçlendirmeye yönelik konuları ele aldı. İki ülke arasında yeşil enerji, denizcilik, teknoloji ve tarım alanlarında iş birliği yapılması hedeflenirken, bir ekonomik ve ticaret komisyonu kurulması da planlandı. Her iki taraf da ihracat ve ithalatın artırılmasının önemini vurgulayarak iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

EY’ın ideallerini gerçekleştirmek ve vizyonlarını gerçeğe dönüştürmek isteyen kadın girişimcileri desteklediği EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurular devam ediyor. Türkiye’de yedinci yılına giren programa başvurular, 15 Ağustos 2023’e kadar EY Türkiye web sitesi üzerinden yapılabilecek.

Türkiye’nin Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu, Macaristan’daki Türk yatırımlarının her geçen gün arttığını, ülkede halihazırda 500 Türk şirketinin faaliyetlerini sürdürdüğüne belirterek, son dönemdeki ivmeyle özellikle inşaat işlerinde Türk firmalarının oldukça ön plana çıktığının gözlemlendiğini söyledi.