6. İnovasyonda Kadın Projesi’nde yeni girişimciler eğitimlerine bugün başladı

Yazan:

Finale kalan 30 girişimciyle 5 günlük kampın da gerçekleşeceği, Ataşehir Grand Sheraton’da yapılan basına açık toplantıda, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve proje paydaşları olan, MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Ali Okur, Bilişim Vadisi, Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve KOSGEB İstanbul İMES Müdürü Ertuğrul Çetinkaya birer açılış konuşması yaptılar. 

300’ün üzerinde başvurunun olduğu kadın girişimcilik kampına katılmaya hak kazanan 30 girişimci 11 Ekim yani bugün yapılan açılış töreninin ardından eğitimlerine başlıyor.  Bu yıl altıncısı düzenlenen İnovasyonda Kadın projesinin öncelikli hedefi, kadınların girişimcilik cesaretini artırmak ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine destek olmak… Bu yılın sloganı ise “Projeni Geliştir, Tarihi Sen Değiştir”.  

6. İnovasyonda Kadın Projesi’nde hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda elemeleri geçen girişimci kadınlara 5 gün boyunca, alanında uzman mentör ve eğitimciler eşliğinde “Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi”, “Start Up Analizi” ve “Teknolojik Olgunluk”, “Girişimcilikte Liderlik”, “İş Fikirleri Swot Analizi”, “İş Hukuku ve Mentörlük” gibi pek çok konuda eğitimler verilecek. Kampa katılan 30 girişimci kadın 6. günde hakem heyetine kendi projelerinin birer sunumunu yapacaklar.  

17 Ekim’de, hakem heyetin puanlamalarıyla finale kalan 5 girişimci kadın kristal ödül alırken, kampa katılan 30 girişimciye sertifika verilecek. Kristal ödüle layık bulunan 5 başarılı proje sahibine (Bir yıl içinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 50 bin TL. para ödülü verilecek. 

NTV, Kanal7 Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nin medya sponsorları olduğu proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.inovasyondakadin.org adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir