Alternatif Finansal Yatırımda Yeni Oyuncu: Vivier & Co

Yazan:

Bankacılık hizmetleri sunan Yeni Zelanda merkezli Vivier & Co, gerek büyük gerekse küçük yatırımcıların birikimleri için bankalara oranla yüksek faiz seçenekleri sunuyor. %6’lara varan döviz faiz getirisi sağlayan Vivier & Co’nun en önemli özelliği, yatırım riskini azaltan, gayrimenkul temelli finansal çözümler sunması.

Paris, Madrid, Hong Kong, Johannesburg gibi dünyanın önemli finans merkezlerinde faaliyet gösteren ve merkezi dünyanın en güçlü ekonomik altyapısına sahip ülkelerinden Yeni Zelanda’da bulunan Vivier & Co, farklı yatırım alternatifleri arayışında olan yatırımcılara yönelik olarak butik bankacılık hizmetleri sunuyor.

 

Yatırımcıların birikimleri için bankalara oranla daha yüksek faiz oranları sunan Vivier & Co’yu benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise gayrimenkul temelli yatırım konusunda onlarca yıllık deneyime sahip olması. Vivier & Co, İngiltere’de büyük yerleşim projeleri ve ev ipoteklerini temel alan oldukça büyük konut projelerine yatırım yaparak müşterilerine alternatif finansal çözümler sunuyor.

 

Küçük yatırımcıya da yüksek getiri

 

Vivier & Co, yatırım portföyüne gayrimenkul fonu eklemek isteyen büyük yatırımcıların yanı sıra yatırımlarını yönetmek konusunda destek arayışında olan küçük yatırımcılara da çözüm sunuyor. Vivier’in büyük konut gelişimlerine ve ev ipoteği varlıklarına yatırım yaparak ortalama faiz oranlarından daha yüksek teklifler sunma kapasitesinin olması, yatırımcıların 6.000 Euro’luk küçük bir meblağ ile dahi yatırım yapabilmelerine ve %6’lara varan döviz faiz getirisi elde etmelerine olanak tanıyor.

 

Tuğla ve harç satın almadan gayrimenkulden kar etmek

 

Vivier & Co’nun Türkiye pazarına açılması konusunda bir açıklama yapan Vivier & Co Direktörü Leonardo Rodrigues, Türkiye’nin içinde bulunduğu Doğu Avrupa finansal pazarının Vivier & Co’nun büyüme hedeflerinde önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi. Rodrigues, “Bu kapsamda yıllar içerisinde rüştünü ispatlamış bir pazar olan ve bilinçli yatırımcıların yer aldığı Türkiye piyasası bizim için cazip bir bölge olarak öne çıkıyor” dedi. Rodrigues, Vivier & Co’nun operasyonları konusunda ise şunları söyledi: “Yatırım riski ve potansiyel karlılık (yatırımın geri dönüşü) dikkate alındığında, İngiltere’de konut mülkiyeti en iyi yatırım seçeneklerinden biri. Dolayısıyla tuğla ve harç satın almadan gayrimenkul yatırımları ile karlılık elde etmek mümkün. Vivier ekibi olarak, gayrimenkul yatırımlarında onlarca yıllık deneyimimizle en iyi sermaye büyümesi ve kira getirisi elde etmek için yatırım yapılacak mülklerle ilgili en kapsamlı bilgiye sahibiz. Para kazanmanın en iyi yollarından birinin gayrimenkule yatırım yapmak olduğunu ancak rekabetçi emlak piyasasına yatırımcının tek başına girmesinin kolay olmadığını da biliyoruz. Bu anlamda Türk yatırımcıların çözüm ortağı olarak yanlarında olmayı vadediyoruz.”

 

Farklı yatırım seçenekleri

 

Vivier & Co, sabit dönem ve aylık yenilenebilir mevduat hesabı hizmetleriyle yüksek getiri almak isteyen müşterilerine farklı alternatifler sunuyor. Yenilenebilir mevduat seçeneğini tercih eden yatırımcılar, mevduat süresini en az 12 ay olarak taahhüt ederlerse daha yüksek oranlarda faiz alabiliyorlar. Diğer yandan mevduatlarını diledikleri süre boyunca Vivier & Co’da değerlendirmeye devam edebiliyorlar.


 

Vivier & CO’nun sunduğu diğer avantajlar

Vivier & Co, kurum bünyesinde hesap açmaya karar veren müşteriler için hesaplarının ayrıntılarını takip edebilecekleri, transferlerini gerçekleştirebilecekleri ve beyanları kontrol edebilecekleri bir online bankacılık platformuna erişim sunuyor. Vivier & Co, online bankacılık hizmetinin yanı sıra pek çok avantajı da beraberinde getiriyor:

  • Bankalara oranla daha yüksek faiz oranları
  • Ücretsiz para transferi
  • Ücretsiz hesap açılışı ve yenilenmesi
  • Yıllık hesap ücreti almaması
  • Vadeli hesaplarda faiz getirisi üzerinden vergi kesintisinin bulunmaması
  • Hesaplar için A+ segmentindeki sigortadan herhangi bir hasar/zarar durumunda toplamda 10 milyon ABD Doları tutarına kadar sigorta garantisi sunması
  • Bireysel, ortaklık ve kurumsal hesap türleri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir