Avrupa’daki Türkler Komisyon Ödemeden Para Göndermeyi Sevdi

Yazan:

TransferGo, geçtiğimiz ay Türkiye pazarına girişi sonrası yoğun ilgi gördü. TransferGo Türkiye’ye yönelik döviz girişlerine de olumlu bir katkıda bulunurken, ücretsiz para transferiyle ilgili gerçekleşen rakamlara göre, TransferGo’yu bu bir ay içinde en çok Almanya’daki Türkler kullandı.

Uluslararası çevrimiçi para transfer hizmeti TransferGo, geçtiğimiz ay içinde Türkiye’ye yönelik ücretsiz para transferi servisini başlattığını duyurmuştu. O tarihten bu yana elde edilen rakamlar TransferGo’ya tüketici nezdinde ilginin ve güvenin arttığını işaret ediyor. TransferGo lansmanıyla birlikte Ekim ayı içerisinde Türkiye’ye yapılan transferlerin sayısı 2018 yılına dair aylık ortalamanın 4 kat üzerinde gerçekleşti.Kullanıcı sayısında da artış yaşanırken, 2018 yılında herhangi bir ay içerisindeki kullanıcısayısının 5 katı kadar yeni kullanıcı kaydı gerçekleşti.

 

Türkiye’ye döviz girişine büyük katkı

 

TransferGo’ya en çok ilgi tahminler doğrultusunda Almanya’dan Türkiye’ye para gönderimi yapmak isteyen Türklerden geldi. 2017 yılıyla karşılaştırıldığında, Ekim ayı dahil tüm 2018 için Avrupa’daki herhangi bir ülkeden Türkiye’ye para gönderme işlem sayısı 5 katına çıkarken, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan transfer özelinde bakıldığındaysa bu sayının 10 kata kadar ulaştı. Almanya’yı Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa ve İngiltere gibi Türklerin yoğunlukla yaşadığı ülkeler takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir