Fransız Dev Türk Teknolojisiyle Büyüyecek!

Yazan:

Proceed Labs tarafından Türkiye’de üretilen teknoloji, başta Romanya olmak üzere, 19 ülkede satınalma süreçlerini dijitalleştirerek, şirketlerin kar ve verimliliğini artıracak.

  • Küresel ön ödemeli kart pazarı liderlerinden Up Group, yerli teknoloji ihraç eden Proceed Labs’i 14 Milyon TL’ye satın aldı.
  •  
  • İlk olarak Romanya’da piyasaya sunulan teknolojinin 2019’da Fransa, İtalya ve Meksika’da yer alması planlanıyor.

Şirketlerin satınalma süreçlerini dijitalleştirmeye odaklanan yerli teknoloji ‘Proceed’’in yaratıcısı Proceed Labs, küresel ön ödemeli kart pazarı liderlerinden Fransız Up Group tarafından satın alındı. 14 Milyon TL değerindeki bu satışla Proceed yazılımı Up group’un faaliyet gösterdiği 19 ülkede kullanılmaya başlanacak.

 

2,5 Saatlik iş 15 Dakikaya Düşüyor!

Proceed ile satışla ilgilenen ekiplerin süreçte tekrar tekrar veri girmek, teklif yaratmak, e-posta yazmak gibi günde 2,5 saat harcadığı, katma değeri satışa göre daha düşük olan operasyonel adımları otomatikleşiyor. Geliştirilen teknoloji, tüm satış süreçlerine entegre edildiğinde ise ekip verimliliği yüzde 25 oranında artıyor.

Hedef 100 bin şirket!

Proceed Labs Kurucu Ortağı ve CEO’su Altuğ Beşer; “Biz Proceed ile, manuel yönetilen satış süreçlerini dijitalleştirerek satışçıların günde 2,5 saat ayırdıkları satış dışı operasyonel işlerini 15 dakikada tamamlamalarını sağlıyoruz. Up Group ile birlikte hedefimiz, 4 kıtada 19 ülkede tüm satış ekiplerinin süreçlerini dijitalleştirmek, Proceed ile sözleşmesini tamamlayan şirket sayısını 100.000’e ulaştırmak”.

 

Proceed teknolojisini ilk olarak 2016’da OfisPaneli markası altında kullandıklarını belirten Altuğ Beşer, OfisPaneli’ni hayata geçirdikleri süre boyunca işletmelere 3 kişilik bir satış ekibiyle 11.000 teklif gönderdiklerini, 3.900 işletmeye de online satın alma deneyimini ulaştırdıklarını belirterek Up Group satın alması öncesindeki son 12 ayda aylık yüzde 22’lik bir gelir büyümesiyle 5,4 milyon TL’lik ciroya ulaştıklarının altını çizdi.

 

Yerli Teknoloji Proceed 19 Ülkeye İhraç Edilecek

Satın alma süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Up Group Avrasya Müdürü Julien Anglade, “Çok önemli bir satın alma gerçekleştirdik. Türkiye’den üretilen Proceed ürünü, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerimizde uygulanabilir olmasını görmemizin yanı sıra B2B iş yapan birçok şirketin satış süreçlerini iyileştirebilecek olması UP Group olarak yatırım kararımızda çok etkili oldu. Proceed Labs’in bilgi ve tecrübesini farklı ülkelere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Proceed’in global yayılma planlarını anlatan Proceed Labs Kurucu Ortağı Erdem Gelal iseyurtdışına açılırken Proceed teknolojisinin plug & play (tak – çalıştır) modelinin önemli bir rekabet avantajı sağladığının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojimizi ilk günden beri sadece Türkiye’de kullanılmak üzere değil, herhangi bir ülkede, herhangi bir satış sürecine uyum sağlayabilecek şekilde geliştirdik. Bu sayede 3 ay önce Romanya’ya açıldık, 2019 yılında ise teknolojimizi Fransa, İtalya ve Meksika’ya götürmeyi hedefliyoruz. Up group’un faaliyet gösterdiği diğer 15 ülkeye de genişlemeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir