Gümüş’ün piyasa değeri Bitcoin’i solladı

Yazan:

Gümüş, bu yıl Bitcoin (BTC) karşısında etkileyici bir geri dönüş gerçekleştirerek Mart ayındaki konumunu kaybettikten sonra kripto para birimini piyasa değerine göre en büyük 8. varlık olarak geride bıraktı.

CoinGecko’ya göre dünyanın en değerli ikinci metali, Bitcoin’in 14 Mart’ta 73.737 $’lık rekor seviyeye ulaşmasından bu yana %33,4 oranında yükselirken, Bitcoin %9,5 oranında geriledi.

Sonuç olarak, Companies Market Cap’e göre Gümüş’ün 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri şu anda 1,31 trilyon dolar olan Bitcoin’den 500 milyar dolar daha fazla – yani Gümüş’ün mevcut piyasa değerini çevirmek için Bitcoin’in %40 artışla 93.000 dolara yükselmesi gerekecek.

2,4 artış göstererek öne çıktı. Şu anda 16,4 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Sektör uzmanları, Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin fiyatının nasıl hareket edeceği konusunda ikiye bölündü.

Bitcoin analisti Dylan LeClair daha önce Bitcoin’in yeni zirvelere ulaştıktan sonraki aylar içinde – özellikle de yarılanma olaylarında – ikiye katlanma eğiliminde olduğunu belirtmişti. Ancak Bitcoin şu anda 2020, 2016 ve 2012’ye kıyasla çok daha yüksek bir piyasa değerine sahip ve bu da böyle bir başarıyı gerçekleştirmeyi daha zor hale getiriyor.

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki ay boyunca 55.000 ila 75.000 $ arasında bir “konsolidasyon aşamasında” kalacağını ve potansiyel olarak ikinci çeyreğin sonuna doğru yükseleceğini söylüyor.

Kripto para ticaret platformu Bitfinex’teki analistler Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Sektördeki pek çok uzman, bu yüksek tahminlerin arkasındaki ana etkenler olarak spot Bitcoin borsa yatırım fonlarını ve yarılanma sonrası etkiyi gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir