Gürsoy Grup’tan Tataristan’a Dev Yatırım

Yazan:

Gürsoy Grup tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk tema parkını bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gözde alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi İSFANBUL, Tataristan’ın başkenti Kazan’da da inşa edilecek.

Tema Park, Alışveriş Merkezi, Otel ve Gösteri Merkezi’nden oluşan İsfanbul, konseptini yurt dışına taşıyor. Tataristan Cumhuriyeti’nin himayesi ve desteğiyle Tataristan’ın başkenti Kazan’ da hayata geçecek olan proje için Gürsoy Grup Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov veTataristan Turizm Bakanı Sergey İvanov ile yaptığı görüşmeler sonunda protokol anlaşmasını imzaladı.

 

Türkiye’de ilk konsept eğlence merkezini hayata geçiren Gürsoy Grup yeni atılımıyla birlikte eğlence perakendesini yurt dışına ihraç edecek. Kazan’da hayata geçireceği konsept ile de yatırımları geliştirmek ve uygulamak için ilk adımı attı. Yaklaşık 200 milyon dolara hayata geçirilecek olan proje tamamlandığında Tataristan’ın en büyük konsept eğlence ve alışveriş merkezi olacak.

 

Eğlence perakendesi için yenilikçi ve heyecan verici olan yatırımın inşasının üç yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Türkiye’nin ve Avrupa’nın gözde eğlence ve alışveriş merkezi olan İsfanbul deneyimini diğer dünya ülkelerinde de uygulamak için çalışmalara devam eden Gürsoy Grup bu alanda öncü olmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir