Robert De Niro’nun 500 Milyon Dolarlık boşanma davası!

Yazan:

Hollywood yıldızı Robert De Niro ile eşi Grace Hightower ortasındaki boşanma davasında dikkat çeken bir karar alındı. 78 yaşındaki De Niro’nun 500 milyon dolarlık malvarlığının yarısını talep eden 66 yaşındaki Hightower’ın bu talebine mahkemeden olumsuz cevap geldi.

Üç yıldır devam eden boşanma sürecinde Hightower, birlikteyken De Niro’nun Hollywood’dan ve öbür teşebbüslerinden elde ettiği karın yarısını istemişti. Evlilikleri münasebetiyle bu süreçte kazandıkları paranın yarı yarıya paylaştırılmasını isteyen Hightower’a mahkeme, “Eşin evlilik sırasında elde ettiği gelirler ve öteki teşebbüslerden elde edilenler onun kendi malıdır” açıklamasını yaptı.

Godfather ve Raging Bull sinemalarıyla şöhrete kavuşan ve iki Oscar mükafatı kazanan De Niro’nun yaklaşık 500 milyon dolarlık varlığı olduğu iddia ediliyor. Evlilik öncesi mutabakatı imzalayan Hightower’a De Niro’nun yaklaşık 26 milyon dolarlık mesken satın alacağı konuşuluyor.

Hightower’ın bu meskeni çocukları Elliot ve Helen Grace ile paylaşması bekleniyor. Öte yandan De Niro’nun ölene kadar ya da Hightower tekrar evlenen kadar her yıl 1 milyon dolar ödemesine de karar verildi.

De Niro’nun avukatı Caroline Krauss, Nisan ayında yaptığı açıklamada, “Müvekkilim Hightower’ın değerli alışkanlıklarına para yetiştiremiyor” demişti.

1997 yılında evlenen ve iki yıl sonra ayrılan çift daha sonra tekrar bir ortaya gelmiş 2004 yılında evlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir