Tezcan: Ekonomiyi kurtaracağız!

Yazan:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Türkiye’de güçlü bir ekonomiye ihtiyaç var. Bunun için birinci temel problem olan üreten ekonomiyi kurmak zorundayız.” dedi.

Tezcan: Üreten ekonomiyi kurmak zorundayız.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Türkiye’de güçlü bir ekonomiye ihtiyaç var. Bunun için birinci temel problem olan üreten ekonomiyi kurmak zorundayız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Türkiye ekonomisine dair açıklamalarda bulundu.

Ülkenin bütün problemlerini CHP iktidarında çözeceklerini savunan Tezcan, “Türkiye’de güçlü bir ekonomiye ihtiyaç var. Bunun için birinci temel problem olan üreten ekonomiyi kurmak zorundayız. Üretmeden tüketen bir toplum haline getirildik. Neye ihtiyacın varsa ithalat lobisi ile el ele verip milletin kanını emen bir avuç lobiciyi zengin etmek üzere ithalatta teslim edilmiş bir ekonomi var. Üretimi arttırarak bunlardan kurtulacağız.” diye konuştu.

Büyüme rakamları ile alakalı raporlarda ise Tezcan şunları açıkladı:

“Tütün üreticisinin öldürdüler, Türkiye’nin ekonomisi büyüdü. Şeker pancarı üreticisini öldürecekler, Türkiye büyüyecek. Hayvancılık yapan çiftçi öldü, Türkiye büyüdü. Bu nasıl büyüme? 430 bin esnaf iflas etti, Kepenk kapattı, Türkiye büyüdü. Esnafına kepenk kapattıran, tütün üreticisini yok eden, yoksulluğa mahkum eden, şeker fabrikasında çalışan işçileri açlığa mahkum eden, samanı dışarıdan ithal edip hayvancılığı batıran ve Türkiye’deki evlatlarımızı süt tozuna mahkum eden, kendi evladını işsizliğe mahkum eden, 6 milyon işsiz ve 16 milyon yoksulun olduğu ülkeyi yaratan büyümenin adı büyüme ise lanet olsun böyle büyümeye. Bunun neresi büyüme? Büyüme dediğin şey de vatandaş zengin olur.”

 

Sonrasında ise çarşı esnafını gezen Tezcan, ekonomiyi biz kurtaracağız dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir