ToastMasters Türkiye 3. Kurumsal Zirvesi’ne geri sayım başladı

Yazan:

Toastmasters Türkiye 3. Kurumsal Zirvesi, 29 Mayıs 2021 tarihinde Rotary International iş birliği ve Yapı Kredi sponsorluğunda gerçekleşecek.

Zoom üzerinden ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikte, alanında en iyi yerli ve yabancı konuşmacılar sahne alacak. “Liderlik” ana temalı konuşmaları dinlemek ve Toastmasters ile tanışmak için toastmasterskurumsalzirvesi.orgadresinden kayıt olunabilir.

143 ülkede 350.000’den fazla insanın, topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini geliştirmek için bir araya geldiği Toastmasters kulüpleri, Rotary International iş birliği ve Yapı Kredi sponsorluğunda Toastmasters Türkiye Kurumsal Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. 29 Mayıs tarihinde Zoom programı üzerinden online ve ücretsiz olarak gerçekleştirecek olan etkinliğin bu yılki teması “Liderlik” olacak. Kurumsal katılımcılara özel olarak planlanan, yerli ve yabancı uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı zirvede, açılışı Toastmasters International CEOsu Dan Rex yapacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Toastmasters Kurumsal Zirvesi’ne katılacak misafirler, bir yandan hitabetin ustalarını dinleme fırsatı yakalarken, bir yandan da alanında uzman, tanınmış isimlerden ilham alacak. Tek gün sürecek olan etkinlikte, 7 yabancı 7 Türk konuşmacı yer alacak. Yabancı konuşmacıların İngilizce düzenlenecek oturumlarında ise Türkçe’ye tercüme yapılmayacak.

Toastmasters International liderlerinden Dan Rex, Elizabeth Nostedt ve Lillian Schaftacola ile yabancı uzmanlar Donna Steffey, Greta Kesa, Dr. James Smith, Jr. ve Eddie Turner ingilizce oturumlarda yer alırken, Yapı Kredi’den Hakan Alp, ProAkademi’den Deniz Şenelt Kalelioğlu, THY’ndan Mert Dorman, k2k’den Güneş Ufuk, AvivaSa’dan Burak Yüzgül, Sodexo UK’den Burçin Ressamoglu ve Qmark’dan Mehmet Y Özel liderliği farklı açılardan değerlendirecekler.

Toastmasters toplantıları, İngilizce veya bulunduğu ülkenin dilinde yapılıyor. Her toplantı farklı bir tema çerçevesinde, üç bölümlük sabit bir akışla gerçekleştiriliyor. Hazırlıklı konuşmalar oturumu, doğaçlama konuşmalar oturumu ve değerlendirme oturumu içerisinde konuşmacılar kendi konularıyla yer alıyor. Üyelerin aldığı çeşitli roller ve zengin bir içerikle gerçekleşen toplantılar, sosyalleşme ve yeni şeyler öğrenmenin yanı sıra, farklı amaçlara odaklanarak konuşma yapma, geribildirim alma ve verme ile zaman yönetimi, toplantı yönetimi gibi alanlarda iş hayatına destek sağlıyor. Yaparak öğrenmenin; eğlenceli, esnek ve interaktif yaklaşımıyla hitabet ve liderlik yeteneklerini geliştiren Toastmasters programı, 300’den fazla eşsiz beceri seti elde etmeyi, 11 tane özelleştirilmiş başarı rotaları arasından seçim yapılmasına, çevrim içi içeriklerle zaman ve mekân kısıtlarından bağımsız eğitimler ve uygulama olanakları sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir