Truss: Ekonomide önceliğim büyüme

Yazan:

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’nin lideri Liz Truss, ekonomide önceliğin büyüme olduğunu kaydederek enerji krizi için adımlar attığını belirtti.

İngiltere Başbakanı Liz Truss, ekonomide önceliğinin “büyüme” olduğunu belirterek, “Büyüme karşıtı koalisyonun bizi geride bırakmasına izin vermeyeceğim” dedi.

Truss, hükümetin enerji kriziyle başa çıkmak için kararlı adımlar attığını ve büyümeye odaklandığını belirterek “Ekonomimiz için üç önceliğim var; Büyüme, büyüme ve büyüme.” ifadesini kullandı.

Lideri olduğu iktidardaki Muhafazakar Partinin Birmingham şehrindeki sonbahar konferansının kapanışında konuşan Truss, partisinin ekonomik büyümeye odaklanmak ve İngiltere’nin karşı karşıya olduğu birçok sorunu çözmek için birleşmesi gerektiğini belirtti.

“EKONOMİ UZUN ZAMANDIR GÜÇLÜ BÜYÜMÜYOR”

İngiliz ekonomisinin, çok uzun zamandır olması gerektiği kadar güçlü bir şekilde büyümediğini, özgür demokrasilerin güçlü ekonomilere ihtiyacı olduğunu söyleyen Truss, büyüme karşıtı koalisyonun İngiltere’yi geride bırakmasına izin vermeyeceğinin altını çizdi.

Başbakan Truss, küresel krizle karşı karşıya olmalarının nedenlerinden birinin, Batı’nın topluca bir şeyler yapmaması olduğuna değinerek “Kayıtsız kaldık. Savunmaya yeterince harcama yapmadık. Ucuz mallar ve enerji için otoriter rejimlere fazla bağımlı hale geldik” dedi.

“ENERJİ GÜVENLİĞİ İÇİN ADIMLAR ATIYORUZ”

İngiltere’nin, Rusya’ya yeterince erken karşı çıkmadığını ancak bunun bir daha asla olmayacağı vaadinde bulunan Truss, “Bu yüzden, enerji güvenliğimizi güçlendirmek için kararlı adımlar atıyoruz. Kuzey Denizi’nde daha fazla doğal gaz sahası açıyoruz ve daha fazla yenilenebilir ve nükleer enerji sağlıyoruz” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir