Asya’nın en zengin adamından iddialı halka arz planı

Yazan:

Asya’nın en zengini Gautam Adani, 2026 ile 2028 yılları arasında en az 5 şirketin hisselerini halka arz etmeyi planlıyor.

Adani bu hamlesinin holding borçlarını iyileştirmesine ve yatırımcı tabanını genişletmesine yardımcı olmasını planlıyor.

Adani Group Mali İşler Sorumlusu Jugeshinder Singh bir röportajda, “Önümüzdeki 3-5 yıl içinde en az 5 birim piyasaya arz edilmeye hazır olacak” dedi.

Adani New Industries Ltd., Adani Airport Holdings Ltd., Adani Road Transport Ltd., AdaniConnex Pvt Ltd. ve grubun metal ve madencilik birimlerinin bağımsız birimler haline geleceğini belirten Singh, havalimanı gibi işletmelerin yaklaşık 300 milyon müşteriye hizmet veren tüketici platformları olduğunu ve daha fazla büyüme için kendi başlarına faaliyet göstermeleri ve sermaye gereksinimlerini yönetmeleri gerektiğini ifade etti.

Hindistan’ın en büyük özel sektör liman ve havaalanı işletmecileri, şehir gazı dağıtıcısı ve kömür madencisi olan imparatorluk , aynı zamanda dünyanın en büyük yenilenebilir enerji üreticisi olmayı hedefliyor. Singh, “5 birim için de ölçek zaten şimdiden belli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir