Dünyaca Ünlü Analist: Altın Sırasıyla Bu Seviyeleri Görecek!

Yazan:

Analistlere göre, altın piyasasının hala daha yüksek fiyatlar için çok fazla potansiyeli var. Yine de bir teknik analiste göre, emtia yatırımcıları dikkatlerini daha güçlü bir ivme gören diğer pazarlara çevirmek isteyebilir. Moor Analytics’in kurucusu Michael Moor, altın’ın görebileceği seviyeleri sırasıyla açıkladı.

Michael Moor: Birkaç farklı oluşumun altına düştük ve bu da 1.855 dolara düşüşü sağladı

Moor Analytics’in kurucusu Michael Moor, Kitco News ile yakın tarihli bir röportajda, altın’dan daha yüksek petrol fiyatları için daha fazla potansiyel gördüğünü söyledi. İki aylık kazançların ardından altın piyasasının teknik olarak bitkin göründüğünü ve bir düzeltme yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Michael Moor “Temelde geçen hafta birkaç farklı oluşumun altına düştük ve bu da 1.855 dolara düşüşü sağladı” dedi.

Bu arada Michael Moor, ham petrolün kritik desteğin üzerinde kalmayı başardığını ve daha kapsamlı bir koşuya başladığını da sözlerine ekledi. Fiyatların tarihte ilk kez negatif bölgeye düşmesinden sonra toparlandıktan sonra Temmuz 2020’den bu yana petrol konusunda yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi. Petrol fiyatlarının varil başına 56 doların üzerinde işlem gördüğü için iki katına çıkma potansiyeli olduğunu vurguladı. Michael Moor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bizi ONS başına 110 dolara çıkarmasını beklediğim hareketin henüz başındayız. Önümüzdeki ay olmayacak, ancak önümüzdeki sekiz ila 12 ay içinde petrolde 50 dolarlık bir hareket daha görüyorum.

Michael Moor, altın fiyatlarında bir düzeltme konusunda uyarıyor

Michael Moor’un ham petrol tahmini, fiyatların varil başına 70 doların üzerine çıkmasıyla geliyor. Temmuz West Texas Intermediate ham petrol fiyatları en son, gün için %1.70 artışla varil başına 72.07 dolardan işlem gördü. Michael Moor, izlediği ilk önemli direnç noktasının varil başına 77.25 dolar civarında olduğunu söyledi. Michael Moor “Bu büyük bir direnç noktası, ancak bu fiyatın oradan yuvarlanacağı anlamına gelmiyor” dedi.

Altın piyasasına bakıldığında Michael Moore, değerli metal üzerinde uzun vadeli yükseliş eğilimini sürdürdüğünü, ancak yatırımcıları kısa vadeli bir düzeltme konusunda da uyardığını söyledi. Michael Moore, fiyatların ONS başına 1.850 dolar civarında desteği test etmesi nedeniyle şu anda altın konusunda tarafsız olduğunu da sözlerine ekledi.

Michael Moor: Altın fiyatı sırasıyla bu seviyeleri görebilir!

Michael Moor, bir sonraki büyük destek seviyesinin 1.830 dolar ve ardından mevcut desteğin devam etmemesi durumunda ONS başına 1.816 dolar olacağını söyledi. Michael Moor açıklamalarının devamında “Bunun kısa vadeli bir düşüş düzeltmesi olması için gerçekten 1.830 doları tutmamız gerekiyor” dedi. Eğer altın fiyatları 1.800 doların altına gerilerse Michael Moor, piyasanın 1.673 dolara doğru daha derin bir düzeltme yaşayacağını vurguluyor. Ancak Michael Moor’a göre, altın fiyatı yuvarlanmazsa ve yükselmeye devam ederse, yıl sonuna kadar sorunsuz bir şekilde 2.000 doları görebiliriz.

Michael Moor, mevcut destek devam ederse altın fiyatlarının 2.192 dolara, hatta 2.312 dolara yükseldiğini görebileceğini de sözlerine ekledi. Michael Moor, geçen yıl altın fiyatının Mart ayında ONS başına 1.500 doların altından yükseldiğini ve beş ay sonra 2.000 doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Dev Banka: Altın Fiyatları 2021 ve 2022’de Bu Seviyelere Düşecek!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir