QNB Finansbank 750 Milyon Dolar Tutarında Yurtdışı Kaynak Sağladı

Yazan:

QNB Finansbank, Mizuho Bank Ltd koordinatörlüğünde 14 ülkeden toplam 27 uluslararası bankanın katılımı ile sağladığı sendikasyon kredisini imzaladı.

Sendikasyon kredisi ile eş zamanlı sağlanan 2 yıl vadeli 50 milyon Avro tutarındaki kredinin de dahil edilmesiyle toplam 450,5 milyon Avro ve 239 milyon Dolartutarına ulaşan kaynak ile QNB Finansbank, Aralık 2018’devadesi dolan sendikasyon kredisinin tamamını yeniledi.

Sağlanankredinin maliyeti yılın ikinci yarısındaki banka sendikasyon kredileri maliyetlerine paralel olarak toplam Libor + yüzde 2,75 ve Euribor + yüzde 2,65 olarak gerçekleşti.

Kredinin sonuçlandırılmasına ilişkin bir açıklama yapan QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Türkiye’deki bankacılık sektörünün güçlü yapısı sayesinde uluslararası finansman sürecinin 2018’in ikinci yarısında dabaşarılıgeçtiğinin altını çizdi.

Güzeloğlu, sendikasyon kredilerinin yenilenmesinin 2018’in dalgalı geçen ikinci dönemine denk geldiğini,buna karşın sorun yaşanmadığını belirterek“Bu uluslararası finans kuruluşlarının Türk bankacılık sektörü ve QNB Finansbank’a duyduğu güvenin göstergesidir”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir