‘Tek Fiyatlı Dijital Kahve Noktası’ Coffy İzmir’de

Yazan:

Pizza Restoranları A.Ş.’nin 25 yıllık deneyimini arkasına alarak ‘Tek Fiyatlı Kahve Noktası’ konseptiyle 2019 yılında kurulan Coffy; İstanbul, Ankara, Bursa ve Antalya’dan sonra şimdi de 4 şubeyle İzmir’de.

 

Karşıyaka şubesinin açılışında konuşan DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Güçlü franchising sistemi ile hızlı bir büyüme gösteren Coffy, kısa sürede 30 şube sayısına ulaştı. İzmir’de başarı göstermenin tüm Türkiye’de başarılı olmak anlamına geldiğine inanıyoruz. Hedefimiz, 2023 sonunda 150 Coffy şubesini daha Türk kahve sektörüne kazandırmak. Coffy’yi Türkiye’nin her iline, her ilçesine, her mahallesine ve dünyanın uzak coğrafyalarına kazandıracağımıza eminiz” dedi. 

Yüzde 100 yerli bir marka olarak müşteri deneyimini hızlandıran, özelleştiren ve kolaylaştıran teknolojik alt yapısı, uygun fiyatlı yüksek kaliteli ürünleri ve güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda hızlı bir büyüme gösteren Coffy 4 şubeyle İzmir’de.  İstanbul, Ankara, Bursa ve Antalya’dan sonra İzmir’de kahve tutkunlarıyla buluşan Coffy, Karşıyaka’da açılan 30’uncu şubesini tüketicilerin hizmetine sundu.

Kaliteli kahveye ulaşabilmek herkesin hakkı 

 

Ustalıkla harmanlayıp özenle hazırlanan Kolombiya ve Etiyopya menşeli kahve çeşitlerini tek fiyata sunarak kaliteli kahve deneyimini ulaşılabilir hale getiren Coffy; Türkiye’nin ilk lokal ve tek fiyat sistemi ile çalışan dijital kahve markası.

Uluslararası pazarda yaklaşık 1,000 şubelik deneyimi bulunan DP Eurasia Group’un projesi olan Coffy, ‘Bizim Kahvemiz Ucuz Değil, Onlar Pahalı’ sloganının arkasında durarak fiyat artışlarına rağmen ulaşılabilirliğini koruyor ve rekabette farklı bir kulvar yaratıyor.

Coffy’nin kahve çeşitlerinin yanı sıra tatlılar, sandviçler, çörekler ve poğaçalardan oluşan leziz ve uygun fiyatlı menüsü ise ara öğünlerin vazgeçilmezi oluyor.

En önemli motivasyon kaynağımız değer üretimi

Başlangıçtan beri en önemli motivasyonlarının değer üretimi ve toplumla bağ kurmak olduğunun altını çizen DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Hizmetlerimizi en ideal düzeye ulaştırmak için çalışırken, aynı zamanda sosyal sorumlulukları sahiplenmeyi işimizin bir parçası olarak gördük. Paylaşmak ve mutlu anları çoğaltmak için çabaladık. Sağlığa, ihtiyaç sahibi insanlara, mahalle kültürünü yaşatmaya, mahallede mahalleliyle olmaya nasıl özen gösterdiysek sanata da eğitime de spora da aynı yaklaşımla destek verdik.  En büyük önceliklerimiz arasında kuşkusuz ki gençler yer alıyor. Gençlerin hayatına artı değer katacak, yaşam kalitelerini artıracak, onların hayattan daha çok keyif almalarını sağlayacak projeler geliştirmek bizler için büyük önem taşıyor. Bu konudaki çalışmalarımızın tüm hızıyla sürdüğünü ayrıca belirtmek istiyorum” dedi.

Türk kahve sektörüne yepyeni bir model kazandırıyor

 

‘Tek Fiyatlı Kahve Noktası’ konseptiyle Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıkan marka, sektörde benzeri bulunmayan konseptiyle büyümeye devam ediyor. Satın alma hacmi sayesinde bayisine her zaman en iyi fırsatları sunan güçlü franchising sistemi ile kısa sürede büyüyen Coffy, İzmir Karşıyaka şubesiyle birlikte şube sayısını toplamda 30’a çıkarmış oldu.

Türkiye’nin en saygın ve bilinir tedarikçileri ile çalışarak şubelerine yüksek standartlardaki hammadde ve malzemeleri sağlayan, ürün çeşitliliğini sürekli artıran ve teknolojisiyle fark yaratan Coffy; kahve pazarındaki tüketicinin fiyat/performans, tek fiyat ve dijitalleşme yönünde gelişen ortak taleplerini bütünüyle karşılıyor.

Türk kahve sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefleyen Coffy, Google Play ya da Apple Store’dan indirilen ‘Coffy App’ uygulamasıyla; hızlı, vakit kazandıran, kahve sırasında beklemeye son veren ‘Beklemeden Gel Al’ özelliğiyle öne çıkıyor. Uygulama, ‘Sipariş Takip Ekranları’yla da tüketicilerin sipariş konforunu artırıyor.

“Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktık”

Yaratıcı, aktif ve yeniliklere açık bir ekiple kısa sürede 5 ilde hizmet vermeye başladıklarını belirten DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga “Güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda hızlı bir büyüme gösteren Coffy, bugün 30 şubeye ulaşmış durumda. Hedefimiz, 2023 sonunda 150 Coffy şubesini daha Türk kahve sektörüne kazandırmak. Daha da hızla bir büyüme istikrarı yakalamayı hedefliyoruz. İzmir’de başarı göstermenin tüm Türkiye’de başarılı olmak anlamına geldiğine inanıyoruz. Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirirken, çok da uzak olmayan bir gelecekte Coffy’yi Türkiye’nin her iline, her ilçesine, her mahallesine ve dünyanın uzak coğrafyalarına kazandıracağımıza eminiz” dedi.

Sektöre yepyeni bir alan açıyor

Coffy’nin bir Food-Tech şirketi olan Pizza Restoranları AŞ’nin bir markası olduğuna dikkat çeken Saranga, “Arkasına büyük bir deneyimi alan Coffy, sektöre yepyeni bir alan açıyor. Yatırımcılarımız, tamamen yerli bir yatırım yaparak satın alma hacmi ile bayisine her zaman en iyi maliyetleri sağlayan ve globalleşme vizyonu olan bir sistemin parçası oluyorlar. Sektörde benzeri olmayan bu marka konsepti ve dükkan tasarım desteğiyle, 36 ay gibi kısa bir süreci kapsayan ‘payback’ planıyla ve son derece düşük maliyetle avantajlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz” diyor.

1 kahve fiyatına 3 kahve

Her 10 kişiden 1’inin günde 5 fincandan fazla kahve tükettiğini söyleyen Aslan Saranga, “Yaptığımız analizlere göre %33’lük bir kesim pandemi öncesinde kahve tüketmiyorken pandemiyle birlikte tüketime başladı. Kahve, halihazırda büyüme trendini devam ettiren bir pazar.  2025’te pazarın 2021’e göre %53 daha büyük olması öngörülüyor. Ülkemizde de sektörün önü son derece açık. Tüketicilerimizi farklı kahve zincirlerinde içilebilecek 1 kahve fiyatına Coffy’de tam 3 kahve deneyimine davet ediyoruz” dedi.

Coffy hakkında

Pizza Restoranları A.Ş. çatısı altında ilk şubesini Ekim 2019’da İstanbul Kadıköy’de açan Coffy; “Tek Fiyatlı Kahve Noktası” konseptiyle Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktı. Yaratıcı, aktif ve yeniliklere açık ekibi, sektörde benzeri bulunmayan konsepti ve yatırımcılara sunduğu güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda büyüme adımları attı. Marka, Mühürdar Caddesi – Kadıköy, Bağdat Caddesi – Caddebostan, Bahariye Caddesi- Kadıköy, General Asım Gündüz Caddesi – Kadıköy, Barbaros Bulvarı – Beşiktaş, Büyükdere Caddesi – Maslak, Sabancı Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Bahçelievler – Ankara, Cebeci- Ankara, Kızılay – Ankara, Atatürk Bulvar-Bursa, İstanbul Bahçelievler – Ömür AVM, Kültür Mahallesi- Antalya, Ebuziya Caddesi – Bakırköy, Gülbahçe Mahallesi – Mecidiyeköy,  Etimesgut- Ankara , Atatürk Caddesi  Maltepe, Erol Kaya Caddesi – Hilltown AVM, Pendik Küçükyalı ve Halitağa Caddesi – Kadıköy – İzmir, Karşıyaka, Alsancak, Buca, Bornova olmak üzere toplamda 30 şubesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. 2022 yılı itibariyle operasyonlarını İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir olmak üzere beş farklı şehre yayan Coffy, Türk kahve sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir