“Tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız kripto paralara yatırın”

Yazan:

Kripto para piyasasına yönelik yatırımcı ilgisi yüksek düzeylerde seyrederken, bu piyasaya yönelik ihtarlar da devam ediyor.

Son ikaz İngiltere Merkez Bankası Lideri Andrew Bailey’den geldi.

Bailey, basın toplantısında “Eğer tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız kripto paralara yatırın” tabirlerini kullandı. Bailey, “Benim için kripto ve para yan yana gelmeyecek iki söz. Bu kripto paraların gerçek bir kıymeti bulunmuyor” diye konuştu.

Elon Musk da uyarmıştı

Son devirde Dogecoin ile ilgili açıkalmalarıyla kripto para piyasasında en tanınan figürlerden biri olan milyarder iş insanı Elon Musk da, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, “Kripto paralar umut vadediyor lakin lütfen dikkatli yatırım yapın” dedi.

Kripto boğası ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da, Dogecoin’in bu sene gerçekleştirdiği ralliyi finansal sisteme bir başkaldırı olarak tanımladı.

Dogecoin çarşamba yünü yüzde 50’den fazla yükseliş kaydettikten sonra Novogratz CNBC’ye verdiği bir röportajda, “Kripto ihtilalinin ruhu ve ne ile ilgili olduğunu düşündüğünüzde, Dogecoin’in muvaffakiyetinin ardında eşsiz birşey var. Bu biraz sisteme hareket çekmek üzere. Beşerler şu anki finansal sistemden şad değiller, yalnızca şad değiller” dedi.

Novogratz birebir vakitte Dogecoin’in yükselişinin sürdürülebilirliği konusundaki kaygılarını de lisana getirdi lakin kısa konum almanın da tehlikeli olabileceğini belirtti. Dogecoin’in çoğunluğunun “kumar değeri” taşıdığını belirten Novogratz, ardında hiçbir geliştirici ya da kurum bulunmadığı için heyecan bir sefer kaybolduğunda aşağıya yanlışsız uzun bir yolun olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir