VakıfBank Tarım Sohbetleri Ödemiş’te Devam Etti

Yazan:

Tarım bankacılığı faaliyetleriyle Türkiye’de tarımın gelişimine katkı sağlayan VakıfBank, kurduğu Çiftçi Akademisi’yle çiftçilere eğitim desteği veriyor.Bu amaçla Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleştirilen tarım sohbetlerinin yenisi Ödemiş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilirken tarımda yenilikçi teknolojiler ve finansal okuryazarlık konuları ele alındı.

VakıfBank, bankacılık hizmetlerinin yanı sıra Türkiye’de tarım sektörünün gelişimine de katkı sağlıyor. Bu amaçla 2014 yılında organizasyon yapısını güncelleyerek tarım bankacılığı faaliyetlerine devam eden VakıfBank, Çiftçi Akademisi’yle de Türkiye’nin dört bir yanında tarım sohbetleri düzenliyor.

 

Bilgi ve tecrübe paylaşımını esas alan proje kapsamında son buluşma Ödemiş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş, Ödemiş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Öz, VakıfBank Tarım Bankacılığı Pazarlama ve Satış Koordinasyon Müdürü Yıldıray Çınar, VakıfBank Ödemiş Şube Müdürü Dündar Cenker Kıyıcı ve 100’e yakın üretici katıldı.

 

Bugüne kadar, Bursa, Tokat, Amasya, Samsun, İzmir ve Manisa’da farklı ilçelerde gerçekleştirilen “VakıfBank Tarım Sohbetleri” kapsamında, Frankfurt School tarım uzmanları tarafından “Tarımda Yenilikçi Teknolojiler” ve “Finansal Okuryazarlık” konularında çiftçilere bilgilendirmeler yapılıyor.

 

Çiftçinin yanındaki güç olmaya devam ediyor

 

Bitkisel üretimden süt-besi hayvancılığına, kanatlı hayvancılıktan arıcılığa ve su ürünleri yetiştiriciliğine kadar birçok alanda tarıma destek olan VakıfBank, geliştirdiği inovatif ürünlerle çiftçilerin her türlü ihtiyacını karşılıyor. VakıfBank, tarım bankacılığı kapsamında 7 yıla kadar vadeli ve hasatta ödemeli yatırım kredileri, kısa vadeli ihtiyaçlara yönelik işletme kredileri, 6 aya kadar faizsiz dönemli ve hasatta ödemeli TarımKart, VakıfBank Mobil’den ücretsiz havale, EFT ve daha birçok avantajlı bankacılık hizmeti sunuyor.

 

VakıfBank Çiftçi Akademisi Hakkında

 

VakıfBank, tarımı ve kırsal kalkınmayı geliştirmek amacıyla 2017 yılında Fransız Kalkınma Ajansı’ndan temin ettiği 80 milyon avroluk uzun vadeli kaynak ile çiftçilere uygun faizli finansman imkânı sunarak tarımsal üretime destek sunuyor. VakıfBank ayrıca Frankfurt School’un uzmanları ile birlikte geliştirdiği “Çiftçi Akademisi” eğitim programı ile bu desteğini pekiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir