Yeni nesil iş sahibi olmanın sihirli formülü franchise

Yazan:

Son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hizmet sektörü çok hızlı bir şekilde büyüme gösterdi. Hizmet sektörünün büyümesine paralel olarak franchise sistemi de hızla yaygınlaşmaya başladı ve büyüme dalgası tüm dünyada olumlu algılandı. Bilindiği üzere günümüzde franchise, sağlam bir iş sahibi olmanın sihirli formülü olarak algılanıyor. Bu nedenle tüm dünyada franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek sektöre hitap etmiyor ve sistem ile entegre 60’dan fazla iş kolu bulunuyor.

Günümüzde hızla büyüyen hizmet sektörü, franchise sisteminin de hızla yaygınlaşmasını sağladı. Bilindiği üzere günümüzde franchise, sağlam bir iş sahibi olmanın sihirli formülü olarak algılanıyor. Piyasada tanınmış ve yerleşmiş bir firmanın ismi ile işe başlamak, girişimci için sıfırdan başlamaktan daha kolay ve avantajlı konuma gelmiş durumda. Bu bilinçle günümüz rekabet koşulları içerisinde güçlü ve büyük bir zincirin parçası olmak avantaj getiriyor.

Dolayısıyla hem dünyada hem de Türkiye’de franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek bir sektörü irdelemiyor ve sistem, 60’dan fazla iş koluna doğrudan hitap ediyor. Öte yandan son yıllarda AVM’lerin iç alanlarda görülen sektöre göre dağılımlar, franchise sistemini de olumlu bir şekilde etkilemiş durumda. Franchise vermekte sektör ayrışmasının olmaması konusunda hem fikir olan sektör temsilcileri, kahve ile mobilya, ayakkabı ile burger, aksesuar ile pizza, kuru temizleme ile gayrimenkul markalarını tek bir fuarda buluşturuyor.

Ortak buluşma alanları franchise fuarları…

Bu bakış açısıyla da dünya trendlerini yakından takip eden MedyaFors Fuarcılık, Türkiye’deki Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nın tek temsilcisi olarak her sektöre aynı mesafede davranıyor. Her yıl katılımcı markalara nasıl daha fazla katkıda bulunma düşüncesiyle yerli ve yabancı birçok etkinliği bünyesine dahil eden MedyaFors Fuarcılık’ın yetkilileri,  markaların başarı hikâyelerinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir