UBS zengin müşterilerine kripto varlık enstrümanı sunma konusunda erken planlama aşamasında

Yazan:

UBS, gelen talep üzerine varlıklı müşterilerine kripto para yatırım hizmeti sunmayı planlıyor.

Bloomberg News’in haberine nazaran, İsviçreli banka kripto varlıkları müşterilerine sunmak için birçok alternatif üzerinde düşünüyor. Üçüncü parti araçlar üzerinden yatırım yapma planı değerlendirilirken, rastgele bir yatırım hizmeti yalnızca varlıklı ufak bir müşteri kısmına sunulacak.

UBS’in CEO’su Ralph Hamer he maliyetleri düşürmek hem de operasyonları dijitalleştirmek için çalışıyor. Varlıklı müşterilerine daha fazla eser satabilmek için yapay zeka tahlillerini kullanmayı düşünen Hamer, bankada teknolojiye ayrılan harcama bütçesini de artırıyor.

Goldman, Citi ve JP Morgan’dan kripto adımı

Goldman Sachs, Citi ve JP Morgan da müşterilerinin talebi üzerine kripto varlık hizmetlerine başlayacaklarını duyurmuştu.

JP Morgan bu yaza kadar müşterilerine Bitcoin fonu hizmeti sağlamayı planlarken, Goldman Sachs yatırımcılarına Bitcoin türev enstrümanları sunmaya başladı. Spot kripto para piyasasında bulunmayan kurum rastgele bir duyuru yapmadan ilgili türev enstrümanları yatırımcıların kullanımına açmıştı.

Citigroup ise müşterilere şimdi kripto para ile ilgili hizmetlerin sağlanmadığını ancak finansman ve korumanın düşünülenler ortasında olduğunu belirtmişti.

Bankanın Global Kur Müdürü Itay Tuchman Financial Times’a “Bizim için farklı seçenekler mevcut ve müşterilerimize en uygun nasıl hizmet edebileceğimizi kıymetlendiriyoruz. Bu bankanın kendi hesaplarıyla süreç yapma eforu olmayacak” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir